Açıklama
Kolay ve sezgisel kullanım paneli
Akıllı telefon veya tablet gibi Multi-touch operasyonu
Bireysel uyarlanabilir panel işletimi
Zaman kazandıran çözümleri doğrudan entegrasyon
Esnek terbiye ve medya çok yönlülük
Üstün güvenlik özellikleri
Düşük enerji tüketimi ve üstün eko performansı


İşlevsellik
Kopyala ve yukarı 28 ppm A4 baskı hızı ve 14 ppm A3 kadar
45'e kadar orijinale taraması
Gizli kutusunu hızlı iletim ve dijital alımı, yoklama, zaman kayması, PC Fax, alınması için Super G3 faks seçeneği ile faks, makbuz e-posta, FTP, SMB
Standart: 1.2 GHz (SoC mimarisine) ile Gömülü kontrolör

Basın
Standart: 1.100 yaprak, max. 3600 yaprak
500 yapraklık evrensel kaset (A5-A3, 60-220g / m²)
500 yapraklık evrensel kaset (A5-A3, 60-220g / m²)
100 sayfalık bypass (A5-A3, genişlik: 90 297mm için, uzunluk: 431.8mm)
50 yapraklık çok pozisyonlu zımbalama ile İç sonlandırıcı; mak. 500 yaprak istifleme kapasitesi; İsteğe bağlı delme kiti (2/4 delik)
50 yapraklık zımbalama için Floortype işlemci; mak. İç tepside 3300 yaprak istifleme kapasitesi; İsteğe bağlı delme kiti (2/4 delik)
Kitapçık fonksiyonu ve 50 yapraklık zımbalama ile finisher Floortype; mak. İç tepside 3300 yaprak istifleme kapasitesi; İsteğe bağlı delme kiti (2/4 delik)

 

Fotokopi makinesinde yer alan boş kağıt ise plaka gibi eksi yüklüdür. Ancak bu negatif plakanın sahip olduğu negatif yükten çok daha fazladır. Böylelikle yine makara ve kayış yardımı ile plaka üzerine ilerleyen kağıt, plakanın negatif alanlarında yer alan mürekkebi fazla negatif elektrik yükü sayesinde kendi üzerine yapıştırır. Bu şekilde orijinal kağıdın kopyası boş kağıt üzerinde oluşur. Ancak son aşamada mürekkebin kalıcı olabilmesi için, kopyalanan kağıt makineden çıkmadan önce iki sıcak silindir arasında preslenir ve fotokopi işlemi gerçekleşir.

Görüntünün renkli olduğu durumlarda ise okuyucu görüntüleri piksele bölerek veri tabanında piksele gelen ascii kodları atar ve veri kabloları aracılığıyla makinenin okuma birimine gönderir. Okuma biriminde sayısal veriler 1 ise -1, 0 ise yine 0 olarak işlenir. Bu aşamadan sonra basım biriminde yer alan kartuşlar, verileri alarak ascii koda karşılığına gelecek şekilde kağıt üzerine basar. Renkli fotokopi çekimlerinin son aşamasında da aynı şekilde mürekkebin kağıt üzerinde sabitlenebilmesi için çıktıyı almadan önce makine sıcaklık uygular ve işlemi tamamlar. Fotokopi makinelerinin cam yüzeyinin altında hareket edebilen okuyucu bir lamba mevcuttur. Taranacak kağıdın yüzü, cam yüzeye bakacak şekilde üzerine konur. Cam yüzeyin altındaki okuyucu lamba ise hareket ederek kağıdı tarar.

Firmanıza 1. Sınıf doküman çözüm ortağı mı arıyorsunuz?