Açıklama
Kolay ve sezgisel panel
Akıllı telefon veya tablete benzer çoklu dokunmatik işlem
Bireysel olarak uyarlanabilir panel kullanımı
Zaman kazandıran çözümlerin doğrudan entegrasyonu
Esnek finisaj ve medyanın çok yönlülüğü
Üstün güvenlik özellikleri
Düşük enerji tüketimi ve üstün eko performansı

İşlevsellik
Dakikada 30 sayfaya kadar ve dakikada 15 sayfaya kadar A3 baskı ve kopyalama hızı
Renkli ve siyah beyaz renkli 160 ipm tarama
Hızlı iletim ve dijital alım, yoklama, zaman kaydırma, PC-Fax, gizli kutuya makbuz, e-postaya faks, FTP, SMB için Super-G3-Fax seçeneği ile faks
Standart: 1.2 GHz'lik gömülü kontrolör

Medya
Standart: 1,150 sayfa, maks. 6.650 sayfa
500 yapraklık üniversal kaset (A5 uzunlamasına - A3, 52-256 g / m²)
500 yapraklık üniversal kaset (A5 uzunlamasına - SRA3, 52-256 g / m²)
OHP, etiketler, afiş kağıdı, kalın kağıt için 150 yaprak baypas (A6 uzunlamasına-SRA3; en: 90-320 mm, uzunluk: 139,7 ila 1,200 mm, 52-300 g / m²)

Sonlandırma
Köşe ve 2 noktalı zımba ile iç son işlemci, maks. 500 yaprak kapasite
İç son işlemci için delme kiti seçeneği (2- / 4 delikli)
50 yaprak zımbalama makinesi, maks. 3,200 sayfa + 100 sayfa (iç tepsi ile), maks. 50 sayfa
20 sayfalık kitapçık sonlandırıcı, maks. 2,200 + 100 sayfa (iç tepsi ile), maks. 50 sayfa
Zemin sonlandırıcı için delme kiti seçeneği (2/4 delikli)

Fotokopi makinesı için ise daha geniş düşüneceğiz. Lazer yazıcıda bulunan drum silindirini cam bir yüzeyde düşünün. Drum silindirinin özelliği pozirif yüklenebilmesiydi. Böylece pozitif alanlara toner tozu bulaşıyor ve yazdırma yapılıyordu. Mantık yine aynı. Bu sefer ise pozitif yüklü olan drum alanındaki yükü negatife çekmek için kuvvetli ışık kaynağı kullanılıyor. Drum yüzeyin üzerine konulan kopyalanacak kağıttan yüksek ışık geçiriliyor. Fotokoki çekerken geçen ışığı görebilirsiniz.Işık kağıt üzerinde yazının olmadığı alanlardan rahatlıkla geçiyor ve drum üzerindeki pozitif alanları negatife çekiyor. Işık geçişi tamamlanırken biryandan da toner tozu drum üzerinden geçer. Pozitif alanlara yapışıp kalan toner tozu makinanın çıkışındaki silindirlerde anlık olarak 200 santigrat dereceyle ısıtılır. Isınan toner tozu eriyerek kağıda yapışır.

Böylece kopyalanacak metin diğer sayfaya aktarılmış olur. Eğer fotokopisini aldığınız kağıt silik çıkmışsa toneri bitmiştir. Eğer fotokopide lekeler varsa fotokopi makinesinin drum zemini hasar görmüştür. Tertemiz kağıtta koysanız ışık kırılmasından dolayı negatiflenemeyen noktalar tozlanır ve çıktılar lekeli olur. Fotokopi makinasının çıkışındaki toner yakma silindirleri kağıdı tam alamazsa kağıt sıkıştırma yaşanır. Fotokopi çekerken kapak kaldırılırsa görüntü koyudan açığa doğru gider. Lazer yazıcıların çalışmasına benzer bir çalışma mantığı olan fotokopi makinaları basit gibi görünen kopyalama işlemini karmaşık bir süreçten sonra tamamlayabiliyor. Hayal ederek ilerleyelim. Lazer yazıcıda drum üzerindeki statiklenmeyi lazer ışınları ile yönetip pozitif alanları toner tozu ile kaplayarak yazdırma yapıyorduk.

Firmanıza 1. Sınıf doküman çözüm ortağı mı arıyorsunuz?