Açıklama
Kullanışlı mobil kullanılabilirlik
Kolay ve sezgisel panel işletimi
Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde benzer Multi-touch operasyonu
Bireysel uyarlanabilir çalışma paneli
Zaman kazandıran çözümleri doğrudan entegrasyon
Esnek terbiye ve medya çok yönlülük
Güvenlik özellikleri geniş kapsamlı
Düşük enerji tüketimi ve üstün eko performansı

İşlevsellik
Baskı ve 36 ppm A4 kopyalama hızı ve 15 ppm A3 boyutuna kadar renkli ve siyah & beyaz
Renk kadar 160 ipm'ye Tarama ve siyah beyaz
Gizli kutusunu hızlı iletim ve dijital alımı, yoklama, zaman kayması, PC Fax, alınması için Super G3 faks seçeneği ile faks, makbuz e-posta, FTP, SMB
Standart: 1.2 GH Gömülü kontrolör

Basın
Standart: 1150 yaprak, max. 6650 yaprak
500 yapraklık evrensel kaset (B5 çapraz - A3, 52-256g / m²)
500 yapraklık evrensel kaset (B5 çapraz - SRA3, 52-256g / m²)
150 yapraklık baypas (A5 uzunlamasına - SRA3; genişliği: 90-320 mm, uzunluk: 139.7 mm 1200, 52-300g / m²) havai asetatlar, etiketler, afiş kağıt, kalın kağıt

Binaların
Köşe ve 2 nokta zımbalama, max ile iç sonlandırıcı. kapasitesi 500 yaprak
İç finisher için opsiyonel: yumruk kiti (2/4 delik)
50 yapraklık zımba sonlandırıcı, max. kapasitesi 3300 sayfa (iç tepsi ile) + 100 sayfa, max zımbalama. 50 yaprak
50 yapraklık finisher için Opsiyonel: kitapçıklar için eyer dikiş ünitesi (merkez elyaf, yarım kat, üç kat), yumruk kiti (2/4 delik)

 

Develop fotokopi makineleri basit gibi görünen kopyalama işlemini karmaşık bir süreçten sonra tamamlayabiliyor.Hayal ederek ilerleyelim.Lazer yazıcıda drum üzerindeki statiklenmeyi lazer ışınları ile yönetip pozitif alanları toner tozu ile kaplayarak yazdırma yapıyorduk. Fotokopi makinesı için ise daha geniş düşüneceğiz.Lazer yazıcıda bulunan drum silindirini cam bir yüzeyde düşünün. Drum silindirinin özelliği pozirif yüklenebilmesiydi. Böylece pozitif alanlara toner tozu bulaşıyor ve yazdırma yapılıyordu.M antık yine aynı. Bu sefer ise pozitif yüklü olan drum alanındaki yükü negatife çekmek için kuvvetli ışık kaynağı kullanılıyor.Drum yüzeyin üzerine konulan kopyalanacak kağıttan yüksek ışık geçiriliyor. Fotokoki çekerken geçen ışığı görebilirsiniz.Işık kağıt üzerinde yazının olmadığı alanlardan rahatlıkla geçiyor ve drum üzerindeki pozitif alanları negatife çekiyor.

Işık geçişi tamamlanırken biryandan da toner tozu drum üzerinden geçer.Pozitif alanlara yapışıp kalan toner tozu makinanın çıkışındaki silindirlerde anlık olarak 200 santigrat dereceyle ısıtılır.Isınan toner tozu eriyerek kağıda yapışır.Böylece kopyalanacak metin diğer sayfaya aktarılmış olur.Eğer fotokopisini aldığınız kağıt silik çıkmışsa toneri bitmiştir.Eğer fotokopide lekeler varsa fotokopi makinesinin drum zemini hasar görmüştür. tertemiz kağıtta koysanız ışık kırılmasından dolayı negatiflenemeyen noktalar tozlanır ve çıktılar lekeli olur.Fotokopi makinasının çıkışındaki toner yakma silindirleri kağıdı tam alamazsa kağıt sıkıştırma yaşanır.Fotokopi çekerken kapak kaldırılırsa görüntü koyudan açığa doğru gider.

Firmanıza 1. Sınıf doküman çözüm ortağı mı arıyorsunuz?