Açıklama
Akıllı telefon veya tablete benzer çoklu dokunmatik işlem
Üstün verimlilik ve güvenilirlik
Belge akışları için merkezi platform
Zaman kazandıran çözümlerin doğrudan entegrasyonu
Esnek finisaj ve medyanın çok yönlülüğü
Kapsamlı güvenlik özellikleri serisi
Düşük enerji tüketimi ve üstün eko performansı

İşlevsellik
Dakikada 55 sayfaya kadar A4 ve dakikada 27 sayfaya kadar A3 kopyalama ve yazdırma hızı
120/240 opm'e kadar tarama (tek yönlü / çift yönlü)
Hızlı iletim ve dijital alım, yoklama, zaman kaydırma, PC Faksı, gizli kutuya makbuz, e-postaya faks, FTP, SMB için Super G3 faks seçeneği ile faks
Standart: 1.6 GHz (SoC mimarisi) ve 4 GB bellekli gömülü kontrolör

Medya
Standart: 1,150 sayfa, maks. 6.650 sayfa
500 yapraklık üniversal kaset (A5-A3, 52-256 gr / m2)
500 yapraklık üniversal kaset (A5-SRA3, 52-256 gr / m2)
150 yaprak baypas (A6-A3, 60-300g / m2)

Bitirme
50 sayfalık çok pozisyonlu zımbalamalı dahili son işlemci; Maks. Istif kapasitesi 500 sayfa; Isteğe bağlı delgeç seti (2/4 delikli)
50 yaprak zımbalama / 100 sayfalık zımbalama için kayganlaştırıcı sonlandırıcı; Isteğe bağlı delgeç seti (2/4 delikli)
Kitapçık fonksiyonu ve 50 yaprak zımbalamalı zemin finişer; Isteğe bağlı delgeç kiti (2/4 delikli), dahili Z katlama

 

Fotokopi makinesı için ise daha geniş düşüneceğiz.Lazer yazıcıda bulunan drum silindirini cam bir yüzeyde düşünün. Drum silindirinin özelliği pozirif yüklenebilmesiydi. Böylece pozitif alanlara toner tozu bulaşıyor ve yazdırma yapılıyordu. Mantık yine aynı. Bu sefer ise pozitif yüklü olan drum alanındaki yükü negatife çekmek için kuvvetli ışık kaynağı kullanılıyor. Drum yüzeyin üzerine konulan kopyalanacak kağıttan yüksek ışık geçiriliyor. Fotokoki çekerken geçen ışığı görebilirsiniz. Işık kağıt üzerinde yazının olmadığı alanlardan rahatlıkla geçiyor ve drum üzerindeki pozitif alanları negatife çekiyor.Işık geçişi tamamlanırken biryandan da toner tozu drum üzerinden geçer. Lazer yazıcıların çalışmasına benzer bir çalışma mantığı olan fotokopi makinaları basit gibi görünen kopyalama işlemini karmaşık bir süreçten sonra tamamlayabiliyor. Hayal ederek ilerleyelim. Lazer yazıcıda drum üzerindeki statiklenmeyi lazer ışınları ile yönetip pozitif alanları toner tozu ile kaplayarak yazdırma yapıyorduk.

Pozitif alanlara yapışıp kalan toner tozu makinanın çıkışındaki silindirlerde anlık olarak 200 santigrat dereceyle ısıtılır. Isınan toner tozu eriyerek kağıda yapışır. Böylece kopyalanacak metin diğer sayfaya aktarılmış olur. Eğer fotokopisini aldığınız kağıt silik çıkmışsa toneri bitmiştir. Eğer fotokopide lekeler varsa fotokopi makinesinin drum zemini hasar görmüştür. tertemiz kağıtta koysanız ışık kırılmasından dolayı negatiflenemeyen noktalar tozlanır ve çıktılar lekeli olur. Fotokopi makinasının çıkışındaki toner yakma silindirleri kağıdı tam alamazsa kağıt sıkıştırma yaşanır. Fotokopi çekerken kapak kaldırılırsa görüntü koyudan açığa doğru gider.

Firmanıza 1. Sınıf doküman çözüm ortağı mı arıyorsunuz?