Açıklama
Özelleştirilebilir kapasitif dokunmatik ekran
180 CPM ile yüksek hızda tarama sistemi
Ekonomik ve esnek
Sofistike bitirme fonksiyonları

İşlevsellik
Siyah beyaz kopyalama ve en fazla 65 ppm A4 ve 33 sayfaya kadar yazdırma A3
Renkli / siyah & beyaz, 180 orijinale kadar tarayın
Hızlı iletim ve dijital alımı, Yoklama, zaman kayması, PC-Fax, gizli kutusuna Makbuz, e-posta Makbuz, FTP, SMB Super-G3-Faxoption ile Faks
Standart: 1,2 GHz ile Gömülü kontrolör

Basın
Standart: 3650 yaprak, max. 6650 yaprak
Standart kağıt, zarf, OHP, kalın kağıt için 2 x 500 sayfa üniversal kaset (A5-SRA3, 52-256 g / m²), 150 yapraklık baypas (A6-SRA3, 52-300 g / m²)
1000 yaprak ve standart kağıt için 1.500 sayfalık kaset (A4, 52-256 g / m²
80 sayfa broşür kitapçık sonlandırıcı
50 veya 100 yapraklık zımbalama, max Sonlandırıcı. 3200-sayfalık kapasite
50 yapraklık finisher için opsiyonel: yumruk kiti (2/4-hole)
İsteğe bağlı 100 sayfalık finisher için: (. Dahil Letter ve orta kat) kitapçık seti, yumruk kiti (2/4-hole), iş ayırıcı, post ekleme ünitesi z-katlama ve delme ünitesi

 

Günümüzde birçok alanda kullanılmakta olan fotokopi makineleri, ilk icat edildiğinden bugüne, gelişen teknolojinin sağladığı olanaklar sayesinde büyük değişimler yaşamıştır. Evrak çoğaltma işlerinde en önemli ekipmanlardan biri olarak, sürekli gelişerek kullanılmaya devam etmektedir.

Fotokopi makinesi iş yerlerinde, eğitim kurumlarında ve devlet binalarında sıklıkla kullanılır. Ancak yapılan araştırmalar, bir süre sonra fotokopi makinelerinin kullanımının durma noktasına geleceğini göstermektedir zira insanlar, bilgisayar ortamında oluşturulan belgeleri yine bilgisayar ortamında kopyalamayı ve depolamayı tercih etmektedir. Ancak 2018 yılında bile fotokopi makinesi yaygın olarak kullanılmaya devam etmektedir.

Fotokopi makinesi, belgelerin ve diğer görsellerin kağıt üzerinde basılı kopyalarını almaya yarayan bir makinedir. Son yıllarda üretilen fotokopi makineleri, develop adı verilen bir kopyalama yöntemini kullanırlar. Fotokopi iş, eğitim ve devlet işlerinde çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Dijital teknolojinin gelişmesi ile birlikte fotokopinin kullanımı azalsa da fotokopi özellikle devlet işlerinde vazgeçilmezliğini sürdürmektedir.

Günümüzde pek çok fotokopi makinesi Karbon elementinden oluşan tonerler yardımıyla belgeyi kopyalama işlemi yapmaktadır. Bu sistemden daha önce elektrostatik kağıda baskı yapan, sıvı mürekkeple çalışan makinalar vardı. Bugün üretilen dijital makinaların, analog makinalardan farkı, esas olarak görüntüyü tarama yöntemidir.

Firmanıza 1. Sınıf doküman çözüm ortağı mı arıyorsunuz?