Dakikada 30 sayfa A4’e kadar tek ve çift yüzlü A4 renkli ve siyah beyaz baskı
İlk kopya hızı: 6.4/7.8 saniye siyah beyaz ve renkli
600 sayfalık (giriş) ve 500 sayfalık (çıkış) yüksek standart kapasitesi
Dubleks baskı, fotokopi, tarama ve faks fonksiyonu
Dahili sonlandırma opsiyonu ve 3,100 sayfaya ve 5 ortam tipine kadar çeşitli kağıt kasetlerini içeren bireysel kağıt besleme
Güvenliğe yönelik: Opsiyonel USB Kart teknolojileri ve Data Security Kit ile kolay kimlik doğrulama
HyPAS™ çözüm platformu güçlü kişiselleştirmelere olanak sağlar.
Uzun ömürlü parçalar mükemmel etkinlik, dayanıklılık ve az tüketim sağlar

 

Fotokopi makineleri günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. İcat edildiği günden bu yana çok farklı değişimler gösteren fotokopi makineleri evrak çoğaltma işlemlerini çok büyük anlamda kolaylaştırmıştır. Bundan çok uzun zaman önce bir belgenin çoğaltılabilmesi ya da fotoğrafının çekilmesi işlemi elle yapılıyordu. Bu yöntemlerin ikisi de oldukça zaman alan ve pahalı yöntemlerdi. Belge çoğaltmanın bu şekilde zor olduğunu düşünen chester carlson kopyalama yapma işlemlerinin daha dolak bir şekilde yapılması için gelmiş geçmiş en büyük buluşlardan birisini buldu. Zaman içinde fotokopi makinelerinin boyutları küçülürken yapmış oldukları işler de hızla büyümektedir. Bu kadar önemli bir buluş olan fotokopi makinelerinin bazı zararları olduğunu biliyor muydunuz?

Fotokopi makinesinin zararları nelerdir?

Hamile olan kişilere yumi fotokopi makineleri iyonize olmayan radyasyon yayan cihazlardır. İyonize olmayan radyasyonun tüm insanlar açısından olumuz etkileri bulunur ancak bu durum gebeler söz konusu olduğunda daha etkilidir. Bu yüzden özellikle gebe iken fotokopi makineleri ile ilgili bir işte çalışıyorsanız mümkün olduğu kadar fotokopi makinelerinden uzak durmanızda fayda vardır. Eğer mecburen yumi fotokopi makinesinin bulunduğu ortamda kalmak zorunda olursanız da hamileliğin belirli dönemlerinde kontrol amaçlı birkaç film çektirmeniz gerekebilir. Tabi ki bu filmlerinde yeterli koruyucu önlemlerin alınarak çekilmiş olması da büyük önem taşır. Kanser riski olarak ise bir enerji türü olan radyasyon anormal hücre büyümesine, yani kansere yol açabilir. Uzun süre yumi fotokopi makinelerinin yaydığı radyasyona maruz kalan kişiler ilerideki yaşlarında farklı kanser çeşitleri ile karşı karşıya kalabilirler. Ayrıca fotokopi makinelerinin yaydığı iyonize olmayan radyasyon genetik yapıda farklı değişikliklere de neden olabilir. Bu yüzden mümkün oldukça fotokopi makinelerini kullanmamak gerekir.

Firmanıza 1. Sınıf doküman çözüm ortağı mı arıyorsunuz?