Dakikada 40 sayfaya kadar tek ve çift yüzlü A4 renkli ve siyah beyaz baskı
Opsiyonel tek geçişli doküman işlemcisi ile dakikada 120 adete kadar tarama yapar
İlk kopya çıkış süresi: 5.8/6.9 saniye siyah beyaz ve renkli
Üretken sonlandırma seçenekleri ve 3.100 sayfadan 5 medya tipine kadar farklı kağıt kasedi seçenekleri ile bireysel kağıt kullanımı (ops.)
1.200 dpi'a kadar mükemmel yazıcı kalitesi
Güvenliğe yönelik: Opsiyonel USB kart teknolojileri ve Data Security Kit ile kolay kimlik doğrulama
Uzun ömürlü parçalar eşi benzeri görülmemiş etkinlik, dayanıklılık ve daha az atık sağlar

 

Kullanımı boyutlarına dünya standartlarında göre çeşitlilik göstermektedir. Çizim ve büyük çaplı projelerdeki ayrıntıların atlanmaması için rahatça çalışılabilecek özel boyutlar A1 ve A3 aralığındadır. Günlük hayatta en çok kullanılan A4 ise tüketimi en fazla olan türdür. Daha küçük olan A5 ve sonrası her bir sayı için kâğıdın uzun kenarının ikiye bölümüyle bulunabilecek miktarlar çıkmaktadır. Bu da israfı önlemek ve taşıma kolaylığı sağlamak içindir. Toplu alımlarda ucuz fotokopi kağıdı alınabilse de yanlış türde bir kâğıt gereksiz tüketimleri artıracaktır. 

Boyutları yanında A4 için 500 adede göre en çok kullanılan metre kare başına 80 gramdır. Bu standarda göre üretilen fotokopi kağıdı için toner mürekkep sıcaklığı ve kullanılan kartuşlar çeşitliliğine önüne geçerek gereksiz üretimi ortadan kaldırmışlardır. Fiyat ve kaliteyi belirleyen ise diğer kullanılan bileşenlerin kalitesidir. Çünkü bu kalite ürününün kolay kıvrılabilir olmasını ve mürekkebi emme kabiliyetin yüksekliğine göre belirlendiği iddia edilir. 

Her ne kadar bolca tüketilen bir malzeme olsa da önemli bir ihtiyaç olarak devam edecektir. Dijital dünyanın gelişmesi gereksiz yere kullanımı azalsa da artan dünya nüfusu ve kağıt teknolojisindeki gelişmeler doğaya az yük olacak ham maddeler kullanılmasını sağlamaktadır. Kaliteli kağıtlarda renkli baskıların daha iyi göstermesi nedeniyle kullanılabilir. Standart siyah beyaz çıktılarda ise mürekkebi dağıtmaması yeterli olacaktır.

Firmanıza 1. Sınıf doküman çözüm ortağı mı arıyorsunuz?