Dakikada 35 sayfaya kadar A4 renkli ve siyah beyaz baskı
1 GHz CPU ve 1 GB hafıza ile yüksek hızlı kontrol
75 sayfalık çevirmeli doküman işlemcisi ile dakikada 60 sayfaya varan yüksek tarama hızı
Çift taraflı yazdırma, fotokopi, tarama ve faks fonksiyonu standart
Ana sayfa ekranına sahip 7 inç tam renkli dokunmatik ekran kullanım kolaylığı sağlar
HyPAS™ Çözüm Platformu güçlü kişiselleştirmeleri mümkün kılar
AirPrint, Mopria ve KYOCERA Mobil Baskı da dahil olmak üzere mobil yazdırma desteği
Kendi sınıfında olağanüstü düşük baskı maliyeti

 

Fotokopi çekerken en sık yaşanan olay kağıt kesikleridir. Makineden çıkan sıcak bir kağıdın kenarı bıçak kadar keskindir ve tam çıkarken hareketli olduğu sırada elinize değerse kolaylıkla keser. Bunu önlemek için kağıtlar tamamen çıktıktan sonra almamız gerekir. Ofis çalışanlarının en sık kullandığı cihazlardan biridir fotokopi makinesi. Basit bir yapısı ve kullanım şekli olması nedeniyle tehlikesiz olarak görülür ve ne zaman tehlikelerinden bahsetsem yüzüme garip garip bakılır. Bana göre küçük bile olsa tehlike tehlikedir ve onu ciddiye almadığımız zaman canımızı yakar.

Bir başka sık görülen hatalı davranış ise makinenin üst tablası açıkken fotokopi çekmektir. Tabla açık halde çekmek alışkanlık haline getirilirse, makinenin yaydığı ışınlar gözlere zarar verebilir.Tonerlerde bulunan toz karbon-polimer karışımı bir tozdur ve tanecik büyüklüğü 8-10 mikrometre arasındadır. Bu da tozların havada asılı kalıp soluma yoluyla kolaylıkla vücudumuza girebileceği anlamına gelir. Zararlı olabilecek bu tozlardan korunmak için toner değişimini makinenin kullanma kılavuzunda gösterildiği şekilde yapın.

Toner tozlarını solunduğunda ağzınızı bol su ile çalkalayın, gözlerinize veya derinize temas ettiğinde bol su ile yıkayın, yutulur ise bol su için ve gerekirse doktora başvurun.Fotokopi makinesinde en sık yaşanan durumlardan biri kağıt sıkışmasıdır. Kağıdı çıkarırken makinenin içindeki hiç bir parçaya dokunmayın çünkü yüksek sıcaklıkta olabilirler. Elinizle veya bir aparatla sadece kağıdı tutarak çekin. Çıkmıyorsa veya yırtıldıysa -teknik bilginiz yoksa- servis çağırın.

Firmanıza 1. Sınıf doküman çözüm ortağı mı arıyorsunuz?