Dakikada 32 sayfaya kadar A4 renkli baskı
Gelişmiş renk teknolojisi sayesinde üstün görüntü kalitesi
Standart 1.200 x 1.200 dpi yazdırma çözünürlüğü, 2 bit derinlik (4.800 x 1.200 dpi eşdeğerinde)
7.150 sayfaya kadar A6 ile SRA3 arası esnek kağıt seçenekleri
Yer kazandıran dahili sonlandırıcı dahil üretken sonlandırma seçenekleri
4 GB hafıza, 32 GB SSD + opsiyonel 320 GB HDD hafıza ve depolama
Tüm en gelişmiş mobil iletişimler için kapsamlı destek
En üst üretkenlik ve renk kalitesi için opsiyonel fiery işlemci

 

Çalışma mantıkları genel hatlarıyla nokta vuruşlu yazıcılara benzer olan bu türler, bilgisayardan aldıkları veriler doğrultusunda yüksek basınçta boya püskürtmek suretiyle yazdırma işlemini yerine getirirler. Yarı iletken maddelerin günümüz teknolojisinde etkin rol oynamaları sayesinde oldukça gelişmiş mürekkep püskürtmeli yazıcılar vardır. Günümüzde en yüksek baskı çözünürlüğü bu yazıcı tüpü ile yakalanmıştır. Oldukça sessiz bir şekilde çalışan mürekkep püskürtmeli yazıcılar, matris biçiminde tasarlanmış çok miktarda mürekkep başlığı ile çalışır. Kullanılan püskürtme tekniği açısından 3 gruba ayrılırlar.

Isıl Püskürtücülü Yazıcılar: Bu yazıcılar genellikle ev ve az sayıda baskı yapan işletmelerde kullanılır. Mürekkep haznelerinde kullanılacak boyayı 300 dereceye kadar ısıttıktan sonra bir buhar patlaması sayesinde kağıda 100 km/saat hızla püskürten ısıl püskürtücülü yazıcılarda genellikle su bazlı boyalar kullanılmaktadır.

Pizoelektrik Püskürtücülü Yazıcılar: Bu tip yazıcılarda mürekkep püskürtme işlemi kristallerin titreşmesi sayesinde gerçekleştirilir. Mürekkebi ısıtma gereksinimi yoktur. Ticari ve endüstriyel alanlarda genellikle bu tip yazıcılar kullanılır.

Sürekli Püskürtmeli Yazıcılar: Sürekli püskürtme yöntemi ile çalışan bu tipler genellikle uzak mesafelerde püskürtmelerin mümkün olduğu alanlarda kullanılır. Örneğin ambalajlar üzerinde bulunan son kullanma tarihleri veya seri numaraları bu yöntem ile yazdırılır. Bu yazıcı türleri basınç altında bulunan mürekkebin elektrik yardımıyla yönlendirilerek mikroskobik bir delikten püskürtülmesi ile çalışır. Yaklaşık olarak bir saniye içerisinde kuruyan özel bir boyası vardır. Bu yazıcı tiplerine CIJ adı verilir.

 

Firmanıza 1. Sınıf doküman çözüm ortağı mı arıyorsunuz?