Dakikada 32 sayfaya kadar A4 renkli baskı
Gelişmiş renk teknolojisi sayesinde üstün görüntü kalitesi
Standart 1.200 x 1.200 dpi yazdırma çözünürlüğü, 2 bit derinlik 4.800 x 1.200 dpi eşdeğerinde
7.150 sayfaya kadar A6 ile SRA3 arası esnek kağıt seçenekleri
Yer kazandıran dahili sonlandırıcı dahil üretken sonlandırma seçenekleri
4 GB hafıza, 32 GB SSD + opsiyonel 320 GB HDD hafıza ve depolama
Tüm en gelişmiş mobil iletişimler için kapsamlı destek
En üst üretkenlik ve renk kalitesi için opsiyonel fiery işlemci

 

Lazer yazıcıların kalite ve hızlarının yanında en büyük özellikleri sessiz çalışmalarıdır. Sürekli form kullanamamaları bir dezavantaj olarak görülebilir. Fotokopi makinelerinde olduğu gibi baskıda toner kullanılır. Renkli baskı yapan lazer yazıcılar da mevcuttur. Lazer yazıcılarda kullanılan baskı yöntemi fotokopi makinesindekine benzer. Lazer yazıcılar, satır satır yazmak yerine sayfa sayfa yazar. Lazer yazıcı bütün sayfayı bir kerede basmak için geniş bir bellek kullanır. Yazıcının belleğinde oluşturulan sayısal sayfa görünümü, lazer tabancası yardımı ile drum ismi verilen tambur üzerine aktarılır. Drum’ın, lazer ışınıyla manyetize edilen bölümlerine toner yapışır. Bu şekilde, drum’a değen kâğıt üzerinde istenilen karakter ve grafikler oluşur.

Çalışması adım adım anlatılacak olursa. Gelen datalar yazıcının hafızasına kaydedilir. Eğer yazıcının hafızasında yer yoksa datalar bilgisayarda bekletilir. Lazer yazıcının içinde bulunan en büyük parça drum dediğimiz, elektrostatik olarak yüklenebilen alüminyum bir silindirdir. Bu drum, başka bir silindir tarafından tamamıyla elektrostatik olarak pozitif (+) yüklerle yüklenir. Drum üstündeki bazı noktalar lazer ışını tarafından eksi yükle yüklenir.

Bu eksi yükler aslında kağıda yazılacak olanların aynadaki bir görüntüsüdür. Bu sırada dönmekte olan drum sayesinde lazer ışınıyla negatif (-) yüklenen noktalar toner kutusunun önünden geçerler. Toner pozitif (+) yüklü olduğundan drum üstündeki negatif(-) yüklü noktalar tarafından çekilir ve drum üzerine elektrostatik olarak yapışır. Bu esnada kağıt zaten yazıcının içine girmiştir ve bir şarj silindiri tarafından negatif (-) yükle yüklenmiştir. Drumun dönmesiyle kağıt hizasına gelen toner parçacıkları negatif (-) yüklü kağıt tarafından kağıt üzerine çekilir. Böylece karakterler kağıt üzerine aktarılmış olur.

Kağıt ısıtıcı silindir ve baskı silindirinden geçerek dışarı çıkar. Bu iki silindirin arasından geçerken toner parçacıkları erir ve kağıt üzerine iyice kalıcı olarak yapışır. Toner parçacıklarının erime sebebi içinde plastik madde olmasıdır. Bu esnada dönmekte olan drum bir silindir tarafından deşarj edilerek nötr hale getirilir. Drum artık yeni tur için hazır haldedir.

Firmanıza 1. Sınıf doküman çözüm ortağı mı arıyorsunuz?