Dakikada 50 sayfaya kadar A4 renkli baskı
Gelişmiş renk teknolojisi sayesinde üstün görüntü kalitesi
Standart 1.200 x 1.200 dpi yazdırma çözünürlüğü, 2 bit derinlik 4.800 x 1.200 dpi eşdeğerinde
7.150 sayfaya kadar A6 ile SRA3 arası esnek kağıt seçenekleri
Yer kazandıran dahili sonlandırıcı dahil üretken sonlandırma seçenekleri
4 GB hafıza, 8 GB SSD + 320 GB HDD’ye varan hafıza ve depolama
Uzun ömürlü parçalar benzersiz etkinlik, dayanıklılık ve daha az atık sağlar
En üst üretkenlik ve renk kalitesi için opsiyonel fiery işlemci 

Dijital ortamdaki görsel ya da karakteristik sembolleri kâğıda işleyen makinelere yazıcı adı verilir. Günümüzde kullanılan birçok yazıcı bilgisayarlara yazıcı kablosu ile ya da USB ile bağlanarak çalışırtırılırlar. Bunun yanında direkt hafıza kartından ya da fotoğraf makinesinden çıktı verebilen tipleride mevcuttur. Modern yazıcıların büyük bir kısmı faks çekebilme, fotokopi çekebilme, tarama gibi fonksiyonları da yerine getirebilmektedir. Geçmişten günümüze kullanılan yazıcı türleri ve çalışma mantıkları aşağıdaki gibidir:

Daktiloya benzeyen yapısıyla bu yazıcılar ilk yazıcı türlerindendir. Yazdırılmak istenen karakterlerin, daktilolardaki gibi baskı hattına aktarılması ile çalışmaktadırlar. Bu yazıcı türlerinin daha sonraları bir satırı bir defada basabilen türleri geliştirilmiştir. Bu işlem üzerinde yazı karakterlerinin bulunduğu dönebilen silindirler ile gerçekleştirilmiştir. Karmaşık yapıya sahip olmaları, sınırlı grafik basımı yapabilmeleri ve yavaş çalışmaları nedeniyle günümüzde kullanılmamaktadırlar.

Matrisler gibi bir tasarıma sahip olan iğneleri, bilgisayardan gelen veriler doğrultusunda buruş yaptıran bu tipleri elektro mıknatıslar sayesinde çalışmaktadır. Bu yazıcı tipinde grafik çözünürlüğü pek aranmaz. Sesli olarak çalışmaktadırlar ve hızları oldukça düşüktür. Günümüzde halen muhasebeciler sorunsuz ve sürekli çıktı almak için kullanırlar.

Firmanıza 1. Sınıf doküman çözüm ortağı mı arıyorsunuz?